sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2018. gada 22. jūlijs
Vārda dienas svin: Marija, Marika, Marina
 

Starp daudzām izvēlēm, kā interesanti pavadīt vienu nedēļu, piedalīšanās 3x3 saietā, kurā satiekas latvieši no visas pasaules, gan no rietumiem, gan no austrumiem, man katru vasaru noteikti ir viena no prioritātēm.

Jautāsiet – kāpēc gan?

Te visiem ir ko darīt atbilstoši katra vecumam, interesēm, prasmēm, gaumei.

Es saietā 3x3 piedalījos jau 9.reizi. 8 reizes Latvijā un vienu reizi Īrijā. Tā ir brīnišķīga iespēja būt kopā ar cilvēkiem, kuri visi viens otru uzrunā uz "TU", tā ir brīnišķīga iespēja gūt jaunas un papildināt jau esošās latviskās zināšanas gan teorētiski, gan praktiski. 2017.gada 3×3 saiets notika Rūjienā, no 2. līdz 9.jūlijam, mazā, stiprā un mīlētā pilsētā. Rūjienieši bija priecīgi un pagodināti uzņemt 3×3 saietu, saņemt svētību, emocijas un zināšanas, ko tas dod, un, dot pretī savu viesmīlību un bagāto mantojumu.

3×3 Rūjiena 2017 saieta tēma bija ZEME, Zeme – būtne, Zeme – māte, zeme – stihija, zeme – Dzimtene, zeme – mēs.

Saieta programmā bija ietvertas tēmas, kas ir gan tradicionāli latviskas, gan mūsdienīgas, gan arī tādas, kas atspoguļo rūjieniešu uzkrātās zināšanas un prasmes. Kopumā bija pāri par piecdesmit ievirzēm, to vidū „Dabas dziedniecība un augi pirtī”, „Latviešu godi”, „Teātris”, „Metāla kalšana”, „Tautisko brunču darināšana”, „Mežs un medības”, „Dīķis kā mazdārziņš”, „Zemes bērnu – kristālu iepazīšana”, „Daiļdārzniecība un ainavas veidošana senāk un tagad”, „Meža un lauksaimniecības tehnikas iepazīšanas”, „Vidzemes pūralādes gatavošana”, „Ceļš pie sevis”, „Runas māksla”, „Ģimenes seminārs”, „Politika un retorika”, „Gleznošana” un virkne citu ieviržu. Bija arī tādas ievirzes, kurās kopā darboties vecākiem un bērniem: „Radošās smilšu spēles lieliem un maziem”, „Kokles spēle”, „Galdniecība”, „Keramika”, „Ciemošanās lauku sētās”, „Bungu mācība” un citas.

Es pati vadīju pievakares ievirzi "Dziesmu zapte", uz kuru katru dienu nāca citi cilvēki, jo tāda bija šīs ievirzes ideja - nāk tie, kas grib kopā muzicēt un dziedāt. Sestdienas pievakarē jau kāpām uz skatuves un rādījām savu priekšnesumu.

Vakara programmās bija tikšanās ar aizraujošiem cilvēkiem, sporta aktivitātes, koncerti, bet naktīs pašas “svarīgākās” 3×3 aktivitātes – nīkšana un danči. Saieta garīgā kulminācija Daudzinājums notika ceturtdien Rūjas līča pļavā. Daudzinājums ir sena rituāla mūsdienu redzējums, kurā saieta dalībnieki sanāk kopā lai „daudzinātu” – ar vārdiem un dziesmām pavairotu – kādu domu. Šoreiz visi kopā, ar dabas spēku palīdzību, devām Zemei savu mīlestību. Daudzinājumam gatavojāmies gan veidojot savu izpratni par rituālu, gan tērpjoties savos goda tērpos. Visi līdzdarbojāmies ar savu klātbūtni, enerģiju, domām un dziesmām, dodot un smeļoties kopības izjūtu un spēku.

Sestdienā saieta noslēgumā bija dalībnieku darbu izstāde, kuru papildināja ieviržu vadītāju un vietējo ražotāju tirdziņš, kā arī noslēguma koncerts, nīkšana un danči līdz rīta gaismai.

Saietu vadīja Sannija un Madars Kalniņi.

Droši varu teikt - brauciet ciemos uz Rūjienu! Tur ir sirsnīgi un viesmīlīgi cilvēki. Tur ir, ko redzēt!

Inguna Žogota,

saieta 3x3 dalībniece